Lokalizacja
Fabryczna 97, Gorzów Wielkopolski
Email
azylstowarzyszenie@gmail.com
Telefon
+48 660 845 854
Często zadawane pytania

Informacje

Nie ma jednego schematu procedury adopcji. Znamy swoje psy i do każdej adopcji podchodzimy indywidualnie, ponieważ każdy psiak ma inny charakter, inne warunki fizyczne, a co za tym idzie inne potrzeby.

Elementy stałe procesu adopcyjnego:
- spacer/y zapoznawczy/e z psiakiem na spacerze,
- wypełnienie ankiety przedadopcyjnej.

Nie wydajemy psa „na prezent” czy „dla dziecka”. Zależy nam na tym, aby przyszła rodzina dobrze przemyślała adopcje oraz poważnie przygotowała się do niej. Pies ma być członkiem rodziny, nie zabawką.

Schronisko jest miejscem przejściowym i nie traktujemy jego jako docelowy dom psa. Niestety ze względu na dużą ilość psów i warunków panujących w schronisku, nie mamy możliwości, aby nasze psy przebywały w pomieszczeniach. Dlatego szukamy im domów, w których będą spały na przysłowiowych kanapach. Wolimy poczekać na PRAWDZIWY dom, nawet jeśli potrwa to dłużej, niż skazać go na życie przy budzie czy za kratami, bo przecież takie właśnie życie ma w schronisku.

Każda adopcja jest inna i do każdej podchodzimy inaczej.

Tak, aby adoptować psa trzeba stawić się w schronisku osobiście. Nie dowozimy psów do nowych domów i nie wysyłamy. Przed adopcją konieczne jest zapoznanie się z psem.

Nie ma takiej możliwości. Osoba na którą jest umowa adopcyjna nie ma prawa bez naszej wiedzy przekazać psa osobie trzeciej.

Zawsze apelujemy, aby patrzeć na jakość a nie na ilość karmy. Nie karmimy naszych psów karmą marketową ponieważ ma ona bardzo dużo zbóż i konserwantów, a znikomą ilość mięsa.
Przykłady karm które przyjmujemy: Brit, Fitmin, Purizon, CarniLove, Dolina Noteci, Rocco, John Dog, Pan Mięsko, Arion, Husse, Wiejska Zagroda, itp.

Nie przyjmujemy kotów, ponieważ w schronisku nie ma przystosowanych miejsc dla innych zwierząt niż psy. W sprawie kotów prosimy kontaktować się z Urzędem Miasta - Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego.

Nie, schronisko nie jest hotelem. Oddając do nas psa właściciel zrzeka się do niego praw.

Nie, jesteśmy schroniskiem miejskim. Nie przyjmujmy psów spoza Gorzowa.

Aby oddać psa trzeba być zameldowanym w Gorzowie Wlkp., być właścicielem psa, posiadać jego książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami oraz dowód osobisty. Koszt oddania psa do schroniska to 25,00 zł.
Informacje

Adopcja to najlepsze rozwiązanie!

Fabryczna 97, Gorzów Wlkp.

azylstowarzyszenie@gmail.com

+48 660 845 854

Newsletter
Obserwuj nas

© Schronisko Azorki. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Made by WebAce Group